stat4u

fototratwa

Od dnia 21.12.2023 do 02.01.2024 trwa przerwa świąteczna. Zapraszamy po nowym roku.

Fototratwa
Całość mieście się w plecaku o wymiarach:
Waga całego zestawu: 8,5kg
Wymiary: szerokość: 100cm długość:120cm wysokość z namiotem:65cm
W plecaku o wymiarach znajdują się trzy komory. W jednej znajduje się specjalny namiot, w drugiej pałąki z duraluminium wygięte w łuk, stanowiące szkielet namiotu, a w największej komorze znajduje się złożona fototratwa wraz z pompką. Rozmiar plecaka to 65x65x15cm
Fototratwa składa się z kilku zasadniczych elementów. Dwa boczne, pompowane pływaki stabilizują całość. Środkową bazę stanowi płyta z poliwęglanu, która jest odporna na pęknięcie. Płyta jest wsunięta w specjalną kieszeń i spoczywa na pompowanej podstawie. Wszystkie trzy pompowane elementy mają niezależne zawory co zwiększa bezpieczeństwo. Całość jest połączona ze sobą mocnymi pasami zakończonymi klamrami samozaciskowymi. Przelotki na bocznych pływakach zapobiegają przypadkowym przesunięciom pasów (pasy są już założone w odpowiedni sposób) , dzięki temu użytkownik ma za zadanie jedynie napompować całość, a konstrukcja sama się usztywni i wymagać będzie jedynie delikatnej korekcji napięcia pasów. Wyprofilowane rączki, których umiejscowienie możemy dowolnie konfigurować, pozwolą na wygodne przenoszenie całej konstrukcji, będąc w środku.
Środkowa część może stanowić samodzielny i w pełni użyteczny element, który może być używany także bez bocznych pływaków i namiotu. Ma kształt przypominający podkowę gdzie zostały uwzględnione podłokietniki, dzięki czemu podczas fotografowania przedramiona i łokcie mają podparcie i nie muszą być zanurzone w wodzie. Środkowa baza jest w stanie bezpiecznie unieść sprzęt fotograficzny, dlatego można jej użyć tam, gdzie chcemy do minimum ograniczyć gabaryty. Sprzęt fotograficzny jest montowany do szybkozłączki typu manfrotto, która wraz z płytką jest integralną częścią zestawu . Sprzęt można montować dwojako. Głowicę przykręcamy do płytki, a tę do szybkozłączki, lub możemy obiektyw mocować bezpośrednio do szybkozłączki. System mocowania ma zabezpieczenia przed przypadkowym wysunięciem się płytki, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo sprzętu. Drugą opcją jest baza z gwintem 3/8cala która jest uniwersalna dla każdej głowicy fotograficznej. Wybór należy do klienta (decyzja ustalona przed realizacją zamówienia)
Namiot ma formę dwóch kopuł, rozpiętych na łukowato zgiętych pałąkach z duraluminium. Tego typu rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym ograniczeniu nadmiernej wysokości całej konstrukcji. Tkanina jest wodoodporna i oddychająca, a namiot jest wyposażony w rękaw ze ściągaczem co stanowi formę raincover-a. By poprawić możliwości obserwacji, mamy dostęp do trzech okienek zamykanych na magnetyczne klapy. Jedno panoramiczne z przodu i dwa boczne. Na jednej ze ścian znajduje się wodoodporny organizer z trzema osobnymi kieszeniami zamykanymi na zamek bryzgoszczelny. Pozwala on na bezpieczne przechowywanie telefonu, baterii, kart pamięci itp. Dzięki zapięciu na napy można go swobodnie demontować i montować do ściany namiotu. Na każdej ze ścian doszyte są linki, dzięki którym można korzystać z naturalnego kamuflażu, przywiązując wiązki roślinności do ścian namiotu. Sam namiot można także wykorzystać samodzielnie, kotwicząc go do gruntu szpilkami namiotowymi, zyskując pomniejszoną wersję namiotu snajperskiego.

poniżej film instruktażowy:
https://www.youtube.com/watch?v=vDBuKubpeXE3500 ZŁ